58 347-93-20 poradnia@grmed.pl

Publikacje

  Zapraszamy do zapoznania się z publikacją badań dotyczących alergii pokarmowych III typu u pacjentek z chorobą Hashimoto :”ROLA DIETOTERAPII W LECZENIU ZABURZEŃ TARCZYCOWYCH WYBRANEJ GRUPY KOBIET”  Dominika Gier , opublikowaną w 2016 r. w Monografii Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

  https://ptd.org.pl/sites/default/files/monografia_ptd_2016.pdf

  Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Dominiki Gier, na temat roli selenu i jodu w chorobie Hashimoto.

  6-12_p

  Zapraszamy do przeczytania artykułu autorstwa Dominiki Gier na temat układu immunologicznego „Przeciwciała – kiedy przyjaciel staje się wrogiem”

  36-39_p

  Pierwsze Kompendium nietolerancji pokarmowej. Książka wyjaśniająca mechanizmy powstawania nadwrażliwości pokarmowych i przewlekłego stanu zapalnego. Praktykujący lekarze i dietetycy dzielą się swoją wiedzą na temat roli nadwrażliwości pokarmowych w takich jednostkach chorobowych jak : zespół jelita nadwrażliwego, uchyłki, nieswoiste zapalenia jelit, Hashimoto, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, reumatoidalne zapalenie stawów a taże zaburzenia płodności czy ze spektrum autyzmu.

  Książka przeznaczona dla pacjentów oraz specjalistów chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nietolerancji pokarmowych i chorób przewlekłych. W książce znajdują się również przepisy kulinarne na potrawy bez glutenu, mleka i jaj.

  Książkę można zakupić w sklepie internetowym http://grmed.store

  lub pod adresem https://kiedy-jedzenie-szkodzi.pl