58 347-93-20 poradnia@grmed.pl

Nasz zespół

Specjaliści i pasjonaci

 

Dzięki wykwalifikowanemu i zgranemu zespołowi możemy otoczyć Pacjenta kompleksową opieką dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Dominika Gier  

DIETETYK MEDYCZNY

Założycielka poradni Dietetyki Medycznej GRMED. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu WSZ w Gdańsku – kierunek dietetyka.

Na co dzień zajmuje się tzw. trudnymi przypadkami, pacjentami z chorobami autoimmunizacyjnymi, pacjentami onkologicznym, z otyłością (w tym olbrzymią), dziećmi z nadmierną masą ciała, pacjentami z różnymi schorzeniami metabolicznymi i endokrynnymi.

Prowadzi szkolenia, webinaria i warsztaty z zakresu specjalistycznej dietoterapii, immunologii, probiotykoterapii i nietolerancji pokarmowych, jest też prelegentką na konferencjach medycznych i żywieniowych. Autorka publikacji naukowych i do czasopism branżowych. Jest autorką badań dotyczących rodzaju i częstotliwości występowania IG-zależnych alergii pokarmowych u pacjentek z chorobą Hashimoto. W kręgu jej zainteresowań naukowych leżą choroby autoimmunizacyjne, dietoterapia i leczenie niepłodności oraz wpływ probiotykoterapii na mikrobiom jelitowy.

Członkini Towarzystw naukowych:
– Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością
– Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
– Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego PTŻPiD
– Polskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego Dzieci
– Polskie Towarzystwo Lipidologiczne Polskie Stowarzyszenie Dietetyków

 

Agata Kozłowska   

Dietetyk medyczny

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

Praktykowała na oddziałach szpitalnych specjalizujących się w leczeniu nadwagi i chorób dietozależnych (w szczególności cukrzycy i chorób nerek) oraz w odżywianiu pacjentów wyniszczonych przez choroby przewlekłe, w tym nowotwory.  Kończąc studia zajęła się przypadkami osób stosujących diety wegetariańskie, wyniki badań zostały zawarte w jej pracy magisterskiej. Wciąż poszerza swoja wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu WSZ w Gdańsku, prowadzi zajęcia praktyczne z projektowania diet leczniczych w wybranych jednostkach chorobowych.

Zajmuje się Pacjentami ze schorzeniami, takimi jak: insulinooporność, zaburzenia lipidowe, cukrzyca, choroby tarczycy (w tym Hashimoto), nadciśnienie. Specjalizuje się również w dietoterapii wegetarian. Do każdego Pacjenta podchodzi indywidualnie, wszystkie jadłospisy rozpisywane są z uwzględnieniem stanu zdrowia, preferencji oraz możliwości Pacjenta.

 

Karolina Mackiewicz 

Dietetyk medyczny

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, stawia na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności.

Interesuje się dietetyką pediatryczną, wpływem żywienia na rozwój i zdrowie dzieci oraz młodzieży. Swoją przyszłość wiąże właśnie z tematyką żywienia najmłodszych, dlatego kontynuuje naukę na specjalności dietetyka wieku dziecięcego na stopniu magistra.

Wiedzę zdobyła odbywając praktyki w szpitalach, jak i prowadząc własną działalność z zakresu dietetyki. Pracowała z pacjentami z nadwagą i towarzyszącymi im chorobami dietozależnymi, z cukrzycą, z nadciśnieniem tętniczym czy chorobami nerek.

 

Aleksandra Mieczkowska 

Dietetyk medyczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Interesuje się wpływem diety na zdrowie i osiągnięcia w sporcie zawodowym, jak i amatorskim. Aktualnie kontynuuje naukę z zakresu żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie, na Gdańskim AWFiS.

Jest uczestniczką wielu konferencji oraz szkoleń. Praktykowała na specjalistycznych oddziałach szpitalnych, gdzie zdobyła doświadczenie w praktycznej pracy z pacjentem.