58 347-93-20 poradnia@grmed.pl

Informacje dla pacjenta

Serdecznie zapraszamy do umawiania wizyt do dietetyk Dominiki Gier.

Ofertę kierujemy do osób z nadwagą/niedowagą, ze schorzeniami, takimi jak: insulinooporność, zaburzenia lipidowe, cukrzyca, choroby tarczycy (w tym Hashimoto), choroby nerek, przewodu pokarmowego, nadciśnienie i wiele innych; układamy również diety wegetariańskie.

W zakładce „Płatności” znajdują się szczegóły oferty.

INFORMACJE NA TEMAT PIERWSZEJ WIZYTY W NASZEJ PORADNI

Pierwsza wizyta trwa ok. 45 – 60 min.

W Poradni, przed pierwszą wizytą dostaną Państwo do wypełnienia wywiad medyczny (jest dostępny również na stronie do pobrania, zachęcamy do wypełnienia przed wizytą, skróci to czas przygotowania do wizyty).

Na pierwszą wizytę prosimy przynieść wyniki badań krwi (ważność badań – 6 miesięcy):

  • podstawowa morfologia + OB
  • glukoza i insulina na czczo
  • lipidogram (cholesterol, trójglicerydy)
  • panel tarczycowy (TSH, FT3, FT4) – w przypadku kobiet lub jeżeli występują problemy z tarczycą u mężczyzn
  • dodatkowo badanie stężenia wit. D3 [25(OH)D]

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe wyniki badań lub dokumentację medyczną, to także prosimy o ich przyniesienie ze sobą na wizytę.

Pierwsza konsultacja przeprowadzana jest przez dr Dominikę Gier. Podczas wizyty istnieje możliwość skorzystania z szerokiej gamy badań na nietolerancje pokarmowe IgG- zależne. Jadłospisy przygotowywane są przez nasz zespół Dietetyków, na podstawie ustaleń dokonanych podczas wizyty oraz w oparciu o wypełniony przez Państwa wywiad medyczny i żywieniowy. Prosimy o możliwie, jak najdokładniejsze wypełnienie wymienionych formularzy. W trakcie realizacji pierwszego jadłospisu prosimy o notowanie ewentualnych uwag oraz sugestii do kolejnych jadłospisów, żebyśmy mogli je omówić w trakcie konsultacji kontrolnej i jak najlepiej spersonalizować Państwa dalszą dietoterapię.

Umawiając się na wizytę kontrolną (w czasie dietoterapii) bardzo prosimy o pilnowanie terminów tych wizyt. Ze względu na duże obłożenie Pacjentów nie zawsze istnieje możliwość zmiany terminu wizyty (w ciągu tygodnia). Nieodwołana wizyta kontrolna z minimum jednodniowym wyprzedzeniem przepada (z cyklu dietoterapii).

Rejestracja przypomina jedynie o pierwszej wizycie!

 

Również na naszej stronie w zakładce „Dokumenty” mogą Państwo pobrać wywiad medyczny oraz żywieniowy –  prosimy o dokładne wypełnienie i przekazanie arkuszy do Rejestracji po przybyciu do Poradni.

Prosimy również o zapoznanie się z Regulaminem współpracy z Poradnią.

Co warto wiedzieć?

Kilka często zadawanych pytań przez Pacjentów

  1. Jak się przygotować do wizyty?

Prosimy, aby Pacjenci przychodząc na pierwszą wizytę przynieśli ze sobą wyniki badań krwi oraz dokumentację medyczną (odnoszącą się do chorób, schorzeń Pacjenta). Jeżeli są Państwo zainteresowani badaniem na nietolerancje pokarmowe, to proszę pamiętać, że nie ma potrzeby aby być na czczo.

2.  Jak często powinniśmy się ważyć?

Kontrola wagi nie powinna odbywać się częściej niż raz na 2 tygodnie. Dopiero w takim okresie można zaobserwować efekty utrzymywania, przybierania lub gubienia wagi. Waga może nawet znacznie wahać się w ciągu jednego dnia, a wynika to ze zmiany wody w ciele (pęcherze pomieści nawet do 1,5 litra wody), zawartości treści jelitowej i żołądka w którym jednorazowo możne znajdować się nawet do 3 litrów pokarmu. U kobiety dodatkowo w wyniku zmian hormonalnych organizm zatrzymuje do 2 litrów wody pod koniec cyklu miesięcznego. Nie warto więc zbyt często stawać na wagę. Przy każdej wizycie kontrolnej zostaniecie Państwo zważeni.

3. Jak ważna jest woda w procesie odchudzania?

Przeciętnie zdrowa osoba powinna wypijać ok 2 l wody dziennie. Odpowiednie nawodnienie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i procesom metabolicznym. Ważne zatem by popijać w ciągu dnia małymi łukami wodę omijając czas posiłku ok 20 min przed i po.

4. Jaki rodzaj wysiłku fizycznego jest wskazany podczas odchudzania?

Wysiłek fizyczny podczas odchudzania jest bardzo pożądany, musi jednak być dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości Pacjenta. Podczas krótkiego, intensywnego wysiłku organizm czerpie energię, spalając cukier. Dopiero po dłuższym wysiłku zaczynasz czerpać z rezerw tłuszczowych . Idealne więc dla osób odchudzających się są ćwiczenie aerobowe.

5. Jak utrzymać wagę po zakończeniu diety?

Najważniejsze by nie wrócić do dawnych nawyków żywieniowych, nieregularności spożywania posiłków czy podjadania nocnego. Powolne wyprowadzenie z diety redukującej do diety podstawowej znacznie ułatwia utrzymanie wagi, która może się wahać +- 2 kg. Czas trwania terapii odchudzającej powinien być czasem zmian nawyków na zdrowsze, które pozostaną z nami na całe życie. Ważne jest również by zadbać o ruch w naszym codziennym życiu i nie ulegać pokusie objadania. Kończąc proces odchudzania będziecie Państwo znali swoje zapotrzebowanie energetyczne co ułatwi kontrolę wagi.